Nedeľa, 9. august 2020
Slnečno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Pápež požehnal Mestu a svetu, modlil sa aj za obmäkčenie tvrdých a sebeckých sŕdc (video)

 Webnoviny  25. december 2019  67
Pápež požehnal Mestu a svetu, modlil sa aj za obmäkčenie tvrdých a sebeckých sŕdc (video)

25.12.2019 (Webnoviny.sk) - Pápež František sa v stredu modlil za obmäkčenie "tvrdých a sebeckých sŕdc" ľudí, aby pomohli na svete skoncovať s nespravodlivosťou a vyzval na pomoc migrantom.

Modlil sa aj za obete konfliktov


V tradičnom vianočnom posolstve Urbi et Orbi (Mestu a svetu) z balkóna Chrámu svätého Petra zároveň spomenul ľahostajnosť, ktorej musia čeliť ľudia utekajúci pred ťažkosťami v snahe nájsť lepší život.

Modlil sa tiež za obete konfliktov, prírodných katastrof a chorôb, pričom menoval viacero krajín, medzi nimi Sýriu, Izrael, Libanon, Irak, Jemen, ale tiež Kongo, Burkinu Faso, Mali, Niger alebo Nigériu, Ukrajinu a neopomenul ani Venezuelu.

Výzva lídrom Južného Sudánu


Tradičné požehnanie si na vatikánskom Námestí sv. Petra vypočuli desiatky tisíc turistov, pútnikov i Rimanov.

Niekoľko hodín predtým tiež pápež spolu s ďalšími dvoma náboženskými lídrami zverejnil výzvu lídrom Južného Sudánu, aby dodržali záväzok vytvoriť v budúcom roku koaličnú vládu.

Mierovú zmluvu na ukončenie päťročnej občianskej vojny, v ktorej prišlo o život takmer 400-tisíc ľudí, podpísali ešte vlani. Novembrový termín na vytvorenie vlády však odložili na február. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.Viac k témam: Urbi et Orbi (Mestu a svetu)
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež požehnal Mestu a svetu, modlil sa aj za obmäkčenie tvrdých a sebeckých sŕdc (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.