Sobota, 5. december 2020
Malá oblačnosť  6,9 °C
Mimoriadne správy

Pápež František vyzval na dodržiavanie opatrení, oslava víťazstva nad koronavírusom je priskorá

 Webnoviny   7. jún 2020  98
Pápež František vyzval na dodržiavanie opatrení, oslava víťazstva nad koronavírusom je priskorá

7.6.2020 (Webnoviny.sk) - Pápež František vyzval ľudí v krajinách, ktoré sa pomaly zotavujú z pandémie koronavírusu, aby dodržiavali opatrenia zamerané na potlačenie nákazy. "Buďte opatrní," povedal v nedeľu veriacim na Námestí svätého Petra a upozornil ich, aby sa netešili z víťazstva "priskoro".

Zároveň ich nabádal, aby "dodržiavali pravidlá", pretože nám pomáhajú vyhnúť sa návratu vírusu. "Vďaka Bohu sa z toho pomaly dostávame," poznamenal František.

Viac o téme: Koronavírus


Rodák z Argentíny tiež vyjadril znepokojenie nad tým, že vírus stále zabíja veľa ľudí, predovšetkým v Latinskej Amerike. Žiadnu konkrétnu krajinu síce nespomenul, povedal však, že pred dvoma dňami zomrela na koronavírus každú minútu jedna infikovaná osoba.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František vyzval na dodržiavanie opatrení, oslava víťazstva nad koronavírusom je priskorá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.