Sobota, 5. december 2020
Oblačno  1,2 °C
Mimoriadne správy

Malta po týždňoch prijala migrantov, ktorí žili na lodiach pri ostrove

 Webnoviny   7. jún 2020  130
Malta po týždňoch prijala migrantov, ktorí žili na lodiach pri ostrove

7.6.2020 (Webnoviny.sk) - Malta cez víkend súhlasila s dočasným prijatím približne 400 migrantov, ktorí celé týždne žili na malých lodiach pri stredomorskom ostrove. Vláda však v stanovisku uviedla, že sa stále snaží dosiahnuť dohody o prerozdelení migrantov s inými štátmi Európy.

Vylodiť sa im dovolila po tom, čo sa "situácia na palubách lodí veľmi skomplikovala a vypukli nepokoje". Migranti žili na palubách štyroch malých výletných lodí v blízkosti teritoriálnych vôd Malty celé týždne po tom, čo ich v Stredozemnom mori zachránili z chatrných plavidiel pašerákov ľudí.

Malta svoje prístavy zatvorila v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Komisárka Rady Európy (RE) pre ľudské práva Dunja Mijatovičová tento týždeň vyzvala maltskú vládu, aby okamžite pustila migrantov na pevninu, pričom ich situáciu na mori označila za neudržateľnú.

Viac k témam: migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Malta po týždňoch prijala migrantov, ktorí žili na lodiach pri ostrove © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.