Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Pápež František v súvislosti s epidémiou koronavírusu obmedzil svoje verejné vystúpenia

 Webnoviny   7. marec 2020  55
Pápež František v súvislosti s epidémiou koronavírusu obmedzil svoje verejné vystúpenia

7.3.2020 (Webnoviny.sk) - Pápež František ešte viac obmedzil svoje verejné vystúpenia, aby tak zabránil zhromažďovaniu davov v rámci boja proti epidémii koronavírusu. Tá sa už v piatok objavila aj na stredomorskom ostrove Malta.

Taliansko zavádza v tejto súvislosti prísne opatrenia a talianska polícia vyzvala na ukončenie zhromažďovania sa na Námestí svätého Petra.

Vatikán preto oznámil, že tradičné nedeľné požehnanie na poludnie a stredajšiu audienciu budú streamovať z knižnice Apoštolského paláca. Opatrenie nasleduje po tom, čo Vatikán v piatok potvrdil prvý prípad nákazy.

Počet obetí epidémie v Taliansku stúpol medzičasom na 233, nakazených je 5 883 ľudí. Na celom svete sa novým koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19, nakazilo už viac ako stotisíc ľudí. Približne 3 400 ich ochoreniu podľahlo, prevažná väčšina v Číne.

Viac k témam: koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František v súvislosti s epidémiou koronavírusu obmedzil svoje verejné vystúpenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.