Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  1,7 °C
Mimoriadne správy

Na juhovýchode Číny sa zrútil hotel, ktorý slúžil na karanténu ľudí podozrivých na koronavírus

 Webnoviny   7. marec 2020  49
Na juhovýchode Číny sa zrútil hotel, ktorý slúžil na karanténu ľudí podozrivých na koronavírus

7.3.2020 (Webnoviny.sk) - Na juhovýchode Číny sa v sobotu zrútil hotel, v ktorom boli na pozorovaní osoby, ktoré sa dostali do kontaktu s pacientmi nakazenými koronavírusom. Pod troskami skončilo okolo 70 ľudí, informácie o obetiach nie sú známe.

Hotel sa zrútil v meste Čchüan-čou v procincii Fu-ťien. Vyslobodiť sa podarilo najmenej 33 ľudí, informovali štátne médiá. Hotel s 80 izbami vyčlenilo vedenie mesta na karanténne účely. Čo pád budovy spôsobilo, nie je jasné. Hotel otvorili v roku 2018.

Čína, kde sa nový vírus prvýkrát objavil, potvrdila už viac než 80-tisíc nakazených, čo je najviac na svete. Ochoreniu COVID-19, ktoré má celosvetovo už vyše stotisíc infikovaných, v Číne podľahlo doteraz 3 070 osôb.

Viac k témam: hotel, koronavírus, zrútenie budovy
Zdroj: Webnoviny.sk - Na juhovýchode Číny sa zrútil hotel, ktorý slúžil na karanténu ľudí podozrivých na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.