Piatok, 12. júl 2024
Dážď  19,3 °C
Mimoriadne správy

Pápež František odmieta alarmistickú propagandu, Európa podľa neho nečelí migračnej kríze a reagovať treba ľudsky

 Webnoviny  23. september 2023  169  
Pápež František odmieta alarmistickú propagandu, Európa podľa neho nečelí migračnej kríze a reagovať treba ľudsky

23.9.2023 (SITA.sk) - Pápež František vyzval európskych lídrov, aby otvorili svoje prístavy ľuďom utekajúcim pred ťažkosťami a chudobou.

Trval na tom, že kontinent nečelí migračnej „núdzovej situácii“, ale skôr dlhodobej realite, s ktorou sa jednotlivé vlády musia vyrovnať ľudským spôsobom.

Druhý deň po sebe sa pápež František vo francúzskom prístavnom meste Marseille zameral na európske krajiny, ktoré použili „alarmistickú propagandu“ na ospravedlnenie svojej migračnej politiky, a pokúsil sa ich zahanbiť.

Vyzval krajiny, aby namiesto toho reagovali dobročinnosťou a aby migranti mali legálne cesty k získaniu občianstva.

Pápež zároveň vyzval na to, aby Stredozemné more, cez ktoré sa množstvo ľudí dostáva do Európy, bolo majákom nádeje, nie cintorínom zúfalstva.

Viac k témam: migračná kríza, Migračná politika, Migranti, Utečenci
Zdroj: SITA.sk - Pápež František odmieta alarmistickú propagandu, Európa podľa neho nečelí migračnej kríze a reagovať treba ľudsky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.