Piatok, 12. júl 2024
Slabý dážď  18,3 °C
Mimoriadne správy

Bývalého veliteľa z Wagnerovej skupiny zatkli v Nórsku pre pokus o nelegálne prekročenie hraníc do Ruska

 Webnoviny  23. september 2023  225  
Bývalého veliteľa z Wagnerovej skupiny zatkli v Nórsku pre pokus o nelegálne prekročenie hraníc do Ruska

23.9.2023 (SITA.sk) - Nórska polícia zatkla niekdajšieho vysoko postaveného člena žoldnierskej Wagnerovej skupiny Andreja Medvedeva z pokusu o nelegálne prekročenie hraníc späť do Ruska po tom, čo začiatkom tohto roka požiadal o azyl v Nórsku.

Ako referuje web news.sky.com, v sobotu to potvrdil Medvedevov právnik.

Rozprával o svojich skúsenostiach


Medvedev, ktorému sa v januári podarilo ujsť z Ruska cez arktickú hranicu s Nórskom, porozprával o svojom úteku pod paľbou ruských stráží. Podelil sa taktiež o svoje skúsenosti zo služby vo Wagnerovej skupine počas bojov na Ukrajine.

Nórska polícia v piatok neskoro večer vydala vyhlásenie, v ktorom naznačuje zatknutie muža vo veku približne 20 rokov za pokus o nezákonné prekročenie ruských hraníc, pričom nezverejnila jeho totožnosť.

Má to byť nedorozumenie


Miestny policajt vo Finnmarku odmietol poskytnúť podrobnosti o zatknutej osobe.

Právnik Medvedeva v Nórsku Brynjulf Risnes uviedol, že zatknutie jeho klienta vyplynulo z nedorozumenia.

„Bol tam hore, aby zistil, či dokáže nájsť miesto, kadiaľ v januári prešiel do Nórska. Zastavili ho, keď sedel v taxíku. Nikdy nebol blízko hraníc... Nikdy nebolo jeho úmyslom prekročiť hranice do Ruska,“ povedal Risnes.

Viac k témam: wagnerovci
Zdroj: SITA.sk - Bývalého veliteľa z Wagnerovej skupiny zatkli v Nórsku pre pokus o nelegálne prekročenie hraníc do Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.