Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  14,5 °C
Mimoriadne správy

Pápež František by sa mal stretnúť s prezidentom Zelenským, očakávaný je aj v Nemecku

 Webnoviny  12. máj 2023  68  
Pápež František by sa mal stretnúť s prezidentom Zelenským, očakávaný je aj v Nemecku

12.5.2023 (SITA.sk) - Pápež František by sa tento víkend mohol stretnúť vo Vatikáne s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Informoval o tom vo štvrtok vatikánsky predstaviteľ. Hovoril pod podmienkou anonymity, pretože Zelenského návšteva nebola potvrdená.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


František opakovane vyzýval na ukončenie ruskej vojny na Ukrajine a vyjadril solidaritu s „umučeným“ ukrajinským ľudom. Nedávno prezradil, že Vatikán je súčasťou misie na ukončenie vojny na Ukrajine, ale neposkytol žiadne podrobnosti.

Správa o možnom stretnutí v sobotu v Ríme nasledovala po informáciách, ktoré minulý týždeň potvrdila berlínska polícia, že Zelenského očakávajú v Nemecku od sobotňajšieho večera.

Talianske médiá s odvolaním sa na nemenované zdroje vo štvrtok informovali, že Zelenskyj by mohol byť v ten deň v Ríme, aby sa stretol s premiérkou Giorgiou Meloniovou a pápežom.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Pápež František by sa mal stretnúť s prezidentom Zelenským, očakávaný je aj v Nemecku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.