Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Pán prezident, dokázali sme to! Odkázala Zelenskému jednotka ukrajinskej armády

 Webnoviny  16. máj 2022  81
Pán prezident, dokázali sme to! Odkázala Zelenskému jednotka ukrajinskej armády

16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Jednotka ukrajinskej armády bojujúca severne od Charkova správou „Pán prezident, dokázali sme to!" oznámila, že sa dostala k ruským hraniciam.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Videozáznam, ktorý jednotka zverejnila, ukazuje malú skupinu vojakov, ktorá nesie modro-žltý hraničný stĺp na hraničnú čiaru. Informuje o tom portál cnn.com.

Ukrajinské sily už niekoľko dní postupovali smerom k hraniciam na niekoľkých miestach severne a východne od Charkova, ktorý je druhým najväčším mestom krajiny.

Minulý týždeň ukrajinskí predstavitelia uviedli, že ich armáda oslobodzuje dediny v okolí mesta. Ukrajinská armáda v pondelok uviedla, že v okolí Charkova „nepriateľ koncentruje svoje hlavné úsilie na udržanie pozícií a zabránenie postupu našich vojakov" smerom k hraniciam.

Viac k témam: Charkov, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Pán prezident, dokázali sme to! Odkázala Zelenskému jednotka ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.