Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Ozbrojený muž zadržal autobus a pasažierov drží ako rukojemníkov, z miesta bolo počuť streľbu

 Webnoviny  21. júl 2020  196
Ozbrojený muž zadržal autobus a pasažierov drží ako rukojemníkov, z miesta bolo počuť streľbu

21.7.2020 (Webnoviny.sk) - Ozbrojený muž na severozápade Ukrajiny zadržal autobus s asi dvadsať ľuďmi, ktorých drží ako rukojemníkov. Informuje o tom miestna polícia, ktorá v súvislosti s incidentom uzavrela centrum mesta Luck. Útočník je ozbrojený a má aj výbušniny, uviedla polícia prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

Muž zavolal o 9:25 miestneho času sám na políciu a predstavil sa ako Maksim Plochoj. Policajti sa snažia nadviazať kontakt s mužom, ktorý prostredníctvom sociálnych sietí údajne vyjadril frustráciu nad "ukrajinským systémom". Online je tiež k dispozícii kniha autora s rovnakým menom, ktorá popisuje jeho skúsenosti z väzenia.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na Facebooku informoval, že situáciu osobne sleduje. "Bolo počuť streľbu, autobus je zničený," napísal Zelenskyj s tým, že podnikajú kroky, aby situáciu vyriešili bez obetí. Na miesto vyrazil minister vnútra Arsen Avakov.

Viac k témam: Arsen Avakov, autobus, ozbrojený muž, rukojemníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Ozbrojený muž zadržal autobus a pasažierov drží ako rukojemníkov, z miesta bolo počuť streľbu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.