Sobota, 10. december 2022
Zamračené  0,7 °C
Mimoriadne správy

Ostrov Kréta zasiahli silné búrky a povodne. Veľká voda brala so sebou autá, jeden muž sa utopil (video)

 Webnoviny  15. október 2022  62
Ostrov Kréta zasiahli silné búrky a povodne. Veľká voda brala so sebou autá, jeden muž sa utopil (video)

15.10.2022 (Webnoviny.sk) - Grécky ostrov Kréta zasiahli búrky, v dôsledku ktorých sa z brehov vyliali rieky a niektoré miesta zaplavilo. Na väčšine ostrova tiež fúka vietor so silou víchrice. Jeden muž sa utopil a sú správy aj o nezvestných ľuďoch.

Najväčšie škody vznikli zrejme v pobrežnom meste Agia Pelagia, zhruba 25 kilometrov severozápadne od najväčšieho mesta na Kréte Iraklio. Tam hasiči našli 50-ročného muža, ktorého auto zmietla veľká voda.

Po žene pátrajú potápači


Podľa Aténskej tlačovej agentúry s ním bola údajne v aute aj žena a tá je nezvestná. Pátrajú po nej potápači pobrežnej stráže a špeciálna jednotka hasičského zboru.

Úrady informovali, že vyšetrujú správy o viacerých nezvestných a majú obavy, že viacero ľudí mohlo uviaznuť vo svojich autách.

Turisti uviazli v múzeu


V meste Chania na západe ostrova podľa miestnych úradov zaplavilo domy. V meste Sitia na východe, zhruba 265 kilometrov od Chanie, štyria ľudia uviazli v autách a osem turistov so sprievodcom zase v miestnom archeologickom múzeu, povedala polícia.

V Irakliu sú zaplavené niektoré cesty a medzinárodné letisko je tam zatvorené, keďže dráhy skončili pod vodou.Viac k témam: Búrka, Extrémne počasie, Víchrica
Zdroj: Webnoviny.sk - Ostrov Kréta zasiahli silné búrky a povodne. Veľká voda brala so sebou autá, jeden muž sa utopil (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.