Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Ostane Steinmeier nemeckým prezidentom aj v druhom funkčnom období? Krajinu čakajú voľby

 Webnoviny   4. január 2022  28
Ostane Steinmeier nemeckým prezidentom aj v druhom funkčnom období? Krajinu čakajú voľby

4.1.2022 (Webnoviny.sk) - Nemeckí ekologickí Zelení sa v utorok vyslovili za druhé funkčné obdobie súčasného prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Hlava štátu sa tak dostala do dobrej pozície na získanie ďalších piatich rokov v prezidentskom úrade.

Zelení sa stali poslednou z troch strán novej vlády kancelára Olafa Scholza, ktorá vyslovila podporu Steinmeierovi. Ten bol dlhoročným členom Scholzových stredoľavých sociálnych demokratov.

Prezidenta bude voliť 13. februára mimoriadne zhromaždenie zložené z členov dolnej komory parlamentu a zástupcov 16 nemeckých spolkových krajín. Očakáva sa, že sociálni demokrati, Zelení a propodnikateľskí Slobodní demokrati - tretia strana Scholzovej koalície - budú mať v zastupiteľstve väčšinu.

Zdroj: Webnoviny.sk - Ostane Steinmeier nemeckým prezidentom aj v druhom funkčnom období? Krajinu čakajú voľby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.