Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -1,2 °C
Mimoriadne správy

Nemecko uvoľnilo cestovné obmedzenia pre deväť krajín, boli zavedené po objavení omikronu

 Webnoviny   4. január 2022  37
Nemecko uvoľnilo cestovné obmedzenia pre deväť krajín, boli zavedené po objavení omikronu

4.1.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecko uvoľnilo obmedzenia týkajúce sa cestovania zo Spojeného kráľovstva, Juhoafrickej republiky a ďalších siedmich krajín nachádzajúcich sa na juhu afrického kontinentu. Tie zaviedli po novembrovom objavení nového variantu koronavírusu omikron.

Viac o téme: Koronavírus


Inštitút Roberta Kocha, ktorý v krajine zodpovedá za prevenciu a kontrolu chorôb, v utorok oznámil, že plánuje zmierniť rizikový status týchto krajín a zároveň dodal, že v prípade potreby môžu nastať „krátkodobé zmeny“.

Ľudia prichádzajúci z týchto oblastí, ktorí nedávno neprekonali ochorenie COVID-19 alebo neboli úplne zaočkovaní, sa musia 10 dní izolovať. Tento čas sa môže skrátiť na päť dní v prípade negatívneho testu. Predtým potrebovali osoby prichádzajúce z týchto krajín 14-dňovú izoláciu bez ohľadu na stupeň zaočkovanosti.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko uvoľnilo cestovné obmedzenia pre deväť krajín, boli zavedené po objavení omikronu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.