Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

OSN vyzvala Rusko na ukončenie bojov na Ukrajine, rezolúciu odmietla aj Sýria a ďalších šesť krajín

 Webnoviny  24. február 2023  94  
OSN vyzvala Rusko na ukončenie bojov na Ukrajine, rezolúciu odmietla aj Sýria a ďalších šesť krajín

24.2.2023 (SITA.sk) - Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov vo štvrtok schválilo rezolúciu, ktorá vyzýva Rusko, aby ukončilo boje na Ukrajine a stiahlo svoje sily. Za rezolúciu, ktorú načrtla Ukrajina po konzultáciách so svojimi spojencami, hlasovalo 141 krajín, sedem bolo proti a 32 štátov sa zdržalo hlasovania.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba uviedol, že hlasovanie bolo ďalším dôkazom, že nielen Západ podporuje jeho krajinu. „Mnohé štáty Latinskej Ameriky, Afriky, Ázie hlasovali za," dodal.

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan označil hlasovanie Valného zhromaždenia OSN za „demonštráciu podpory Ukrajine a za jasnú obranu slobody ľudí v celom svete". Ku krajinám, ktoré rezolúciu odmietli, patrili Rusko, Bielorusko, Nikaragua, Sýria, Severná Kórea, Eritrea a Mali.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Hlasovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Valné zhromaždenie
Zdroj: SITA.sk - OSN vyzvala Rusko na ukončenie bojov na Ukrajine, rezolúciu odmietla aj Sýria a ďalších šesť krajín © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.