Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
OSN vyzvala na vyšetrovanie smrteľného incidentu pri humanitárnom konvoji, o život prišlo viac ako sto ľudí
Webnoviny 1. marec 2024 744
1.3.2024 (SITA.sk) - Organizácia Spojených národov (OSN) a niekoľko krajín vyzvali na nezávislé vyšetrovanie úmrtí viac ako 100 Palestínčanov počas štvrtkovej dodávky humanitárnej pomoci na severe Pásma Gazy.
Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt
Najmenej 117 ľudí zomrelo a viac ako 760 utrpelo zranenia, keď sa ľudia zhŕkli k humanitárnemu konvoju. Palestínske militantné hnutie Hamas tvrdí, že izraelské sily strieľali na civilistov, zatiaľ čo podľa Izraela väčšina zomrela pri tlačenici po jeho varovných výstreloch.
Informuje o tom spravodajský portál BBC. Incident viedol k medzinárodnej kritike Izraela, pričom napríklad francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal, že civilisti sa stali terčmi izraelských vojakov. Generálny tajomník OSN António Guterres incident odsúdil a povedal, že „zúfali civilisti“ potrebujú urgentnú pomoc.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)
Šéf európskej diplomacie Josep Borrell zase incident označil za „totálne neprijateľný masaker“ Incident sa stal niekoľko hodín predtým, ako ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy oznámilo, že počas vojny Izraela a Hamasu zomrelo viac ako 30-tisíc Palestínčanov.
Viac k témam: Francúzsky prezident, Generálny tajomník OSN, Humanitárna pomoc, humanitárne koridory, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, šéf európskej diplomacie, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk - OSN vyzvala na vyšetrovanie smrteľného incidentu pri humanitárnom konvoji, o život prišlo viac ako sto ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť