Štvrtok, 11. august 2022

Mimoriadne správy
- Nemecký kancelár Scholz má problém so zákazom vstupu do európskych štátov pre všetkých Rusov
- Lotyšskí poslanci označili Rusko za štátneho sponzora terorizmu, dôvodom sú útoky na ukrajinských civilistov
- McDonald’s opäť otvorí svoje prevádzky na Ukrajine, ide o snahu aspoň symbolicky navodiť pocit normálneho života
- Scholz potvrdil, že Nemecko pošle Ukrajincom ďalšie zbrane. Od Veľkej Británie im zas prídu salvové raketomety
- Litovskí poslanci chcú zatočiť s cudzincami, ktorí podporujú Putinov režim a ohrozujú bezpečnosť spojencov
Orbán tvrdí, že sankcie voči Rusku nefungujú a Únia potrebuje v súvislosti s vojnou na Ukrajine novú stratégiu
Webnoviny 23. júl 2022 26

23.7.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia potrebuje v súvislosti s vojnou na Ukrajine novú stratégiu, keďže sankcie voči Moskve nefungujú.
Vyhlásil to maďarský premiér Viktor Orbán, podľa ktorého sa stratégia musí zamerať na mierové rozhovory a navrhnutie dobrej mierovej dohody, namiesto na vyhranie vojny. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Sedíme v aute, ktoré má prepichnuté všetky štyri pneumatiky, je absolútne jasné, že sa vojna takto vyhrať nedá,“ povedal tiež Orbán.
Ukrajina podľa neho takto nikdy nevyhrá, „jednoducho preto, že ruská armáda má asymetrickú prevahu“.
Orbán opakovane hovorí, že Maďarsko sa nezapojí do vojny na susednej Ukrajine. Tiež sa už skôr vyjadril že Budapešť nepodporí únijné embargá na dovoz ruského plynu, ktoré by oslabili maďarskú ekonomiku.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Orbán tvrdí, že sankcie voči Rusku nefungujú a Únia potrebuje v súvislosti s vojnou na Ukrajine novú stratégiu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Povodne z prívalových dažďov zabili v iránskej provincii Fars najmenej 17 ľudí