Štvrtok, 28. október 2021
Slnečno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Orbán potvrdil zmierňovanie opatrení, v Maďarsku zaočkovali už viac ako štvrtinu národa

 Webnoviny   7. apríl 2021  87
Orbán potvrdil zmierňovanie opatrení, v Maďarsku zaočkovali už viac ako štvrtinu národa

7.4.2021 (Webnoviny.sk) - Maďarský premiér Viktor Orbán potvrdil zrušenie niektorých protipandemických obmedzení po tom, čo viac ako štvrtina tamojšej dospelej populácie dostala aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu.

Vo videu na Facebooku uviedol, že sa podarilo dosiahnuť hranicu 2,5 milióna podaných dávok, čo bola podmienka pre začiatok postupného uvoľňovania opatrení. „Dosiahli sme dôležitý míľnik. Vírus proti nám viedol vojnu a jedinou zbraňou, ktorá zaručí víťazstvo, je vakcína,“ povedal Orbán.

Viac o téme: Koronavírus


Od stredy tak opäť môžu byť sprístupnené prevádzky a služby, obchody budú môcť byť otvorené až do 21:30 namiesto doterajšieho času 19:00. Nočný zákaz vychádzania sa po novom začína až o 22:00.

Rozhodnutie zmierniť obmedzenia prichádza v čase, keď Maďarsko bojuje s prudkým nárastom počtu nakazených. Podľa Johns Hopkins University má jednu z najvyšších mier infikovanosti v Európe a tretiu najhoršiu mieru úmrtnosti na milión obyvateľov na svete. Na druhej strane, v Európskej únii má druhú najvyššiu zaočkovanosť.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Orbán potvrdil zmierňovanie opatrení, v Maďarsku zaočkovali už viac ako štvrtinu národa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.