Streda, 22. január 2020
Jasno  -1,7 °C
Mimoriadne správy

Opozičné strany nebudú hlasovať za predčasné parlamentné voľby, ktoré sa snaží presadiť Johnson

 Webnoviny   6. september 2019  31
Opozičné strany nebudú hlasovať za predčasné parlamentné voľby, ktoré sa snaží presadiť Johnson

6.9.2019 (Webnoviny.sk) - Britské opozičné strany nebudú na budúci týždeň hlasovať za predčasné parlamentné voľby, ktoré sa snaží presadiť premiér Boris Johnson.

Strany v piatok diskutovali o tom, či budú súhlasiť s plánom Johnsona uskutočniť voľby 15. októbra, na čo je potrebný súhlas dvoch tretín poslancov parlamentu.

Prekonanie patovej situácie


Johnsonovi sa tento týždeň predčasné voľby nepodarilo presadiť, keď ich parlament v hlasovaní odmietol. Rovnaký návrh chce však podať aj v pondelok, keďže trvá na tom, že predčasné voľby sú jediný spôsob, ako prekonať patovú situáciu v otázke odchodu Londýna z Európskej únie (EÚ).

Oponenti premiéra nesúhlasia s hlasovaním, pokiaľ bude exitovať podozrenie, že Británia odíde z únie v plánovanom termíne 31. októbra bez dohody, čím sa premiér vyhráža.

Posunutie brexitu


Po piatkových diskusiách opoziční poslanci uviedli, že nepodporia voľby, pokiaľ vláda nepožiada Brusel o posunutie brexitu. Johnson sa na margo toho vyjadril, že by "radšej ležal mŕtvy v priekope", ako by to mal urobiť.

Opoziční poslanci budú teda v pondelok hlasovať buď proti Johnsonovmu návrhu alebo sa zdržia hlasovania.

Viac k témam: britský parlament, britský premiér, opozícia, predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Opozičné strany nebudú hlasovať za predčasné parlamentné voľby, ktoré sa snaží presadiť Johnson © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.