Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,3 °C
Mimoriadne správy

Okupanti sa v Doneckej oblasti skrývajú v nemocniciach, školách a obchodných centrách

 Webnoviny  26. október 2022  49
Okupanti sa v Doneckej oblasti skrývajú v nemocniciach, školách a obchodných centrách

26.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí okupanti v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny presúvajú svoje jednotky do škôl, škôlok, nemocníc, obchodných centier a supermarketov, aby sa kryli miestnymi obyvateľmi a sťažili obrancom prístup k nim. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinské ozbrojené sily a správy od partizánov na Telegrame.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinská armáda tvrdí, že pozná polohu okupačných vojsk a ničí ich vysoko presnými zbraňami. Ruské velenie sa tak zrejme rozhodlo využiť „rady" ruského vodcu Vladimira Putina, nech pred ruských vojakov postavia ukrajinské ženy a deti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Okupanti chápu, že ukrajinské ozbrojené sily nebudú strieľať na nemocnice a namiesto toho môžu samotní útočníci bez prekážok ostreľovať ukrajinské mestá a dediny. „To im však nepomôže. Partizáni a ozbrojené sily Ukrajiny určite niečo vymyslia. Musíme Doneck oslobodiť," uviedla ukrajinská armáda.

Viac k témam: Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Okupanti sa v Doneckej oblasti skrývajú v nemocniciach, školách a obchodných centrách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.