Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Okupanti chystajú v Luhanskej oblasti únosy ďalších detí pod zámienkou lekárskej liečby v Rusku, tvrdia Ukrajinci

 Webnoviny  Streda, 19:41  66  
Okupanti chystajú v Luhanskej oblasti únosy ďalších detí pod zámienkou lekárskej liečby v Rusku, tvrdia Ukrajinci

24.5.2023 (SITA.sk) - Ruské okupačné sily v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny pripravujú únosy ďalších detí pod falošnou zámienkou zdravotných vyšetrení, uviedlo ukrajinské Národné centrum odporu.

Už v apríli sa centrum vyjadrilo, že viac ako 100-tisíc deťom z Doneckej a Luhanskej oblasti odporučili takzvanú „lekársku liečbu".

Viac o téme: Vojna na UkrajineVäčšine ukrajinských detí odporučili liečbu v Rusku a rodičia ju nemôžu odmietnuť, pretože im hrozia stratou rodičovských práv, uviedlo centrum. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Od začiatku tohto roka v Doneckej oblasti podľa správy ukrajinského Národného centra odporu podstúpilo lekárske prehliadky 75-tisíc detí. Liečbu v Rusku „predpísali" 39-tisíc deťom, dodalo centrum.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Okupanti chystajú v Luhanskej oblasti únosy ďalších detí pod zámienkou lekárskej liečby v Rusku, tvrdia Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.