Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Odvolací súd rozhodol o zastavení trestného stíhania voči exporadcovi prezidenta Trumpa

 Webnoviny  24. jún 2020  77
Odvolací súd rozhodol o zastavení trestného stíhania voči exporadcovi prezidenta Trumpa

24.6.2020 (Webnoviny.sk) - Americký federálny odvolací súd v stredu rozhodol, aby sudca Emmet Sullivan zastavil trestné stíhanie voči bývalému poradcovi prezidenta Donalda Trumpa pre národnú bezpečnosť Michaelovi Flynnovi.

Napriek tomu, že Flynn sa dva razy priznal, že klamal FBI o jeho rozhovore s niekdajším ruským veľvyslancom v USA Sergejom Kisljakom v súvislosti s americkými prezidentskými voľbami, ministerstvo spravodlivosti minulý mesiac stiahlo obvinenia voči Flynnovi. Sullivan už požiadal o preskúmanie rozhodnutia.

Ak rozsudok nenapadnú ďalším odvolaním, Flynna, ktorý neskôr vyhlásil, že je nevinný a požiadal o odvolanie svojho priznania, oslobodia. O očistenie bývalého poradcu a stiahnutie obvinení voči nemu žiadal aj Trump.

Odvolací súd v stredu rozhodol, že Sullivan v tejto kauze nemal dostatok dôvodov na spochybnenie rozhodnutia ministerstva spravodlivosti.

Viac k témam: kauza, veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk - Odvolací súd rozhodol o zastavení trestného stíhania voči exporadcovi prezidenta Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.