Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Od vypuknutia konfliktu na Ukrajine zomrelo najmenej 79 detí, veľa študentov stratilo prístup k vzdelávaniu

 Webnoviny  12. marec 2022  34
Od vypuknutia konfliktu na Ukrajine zomrelo najmenej 79 detí, veľa študentov stratilo prístup k vzdelávaniu

12.3.2022 (Webnoviny.sk) - Od začiatku ruskej invázie bolo na Ukrajine zabitých najmenej 79 detí a takmer sto detí bolo zranených. Uviedol to úrad ukrajinského generálneho prokurátora. Vo vyhlásení, ktoré zverejnil v sobotu, konštatoval, že väčšina detských obetí je v mestách Kyjev, Charkov, Doneck, Sumy, Cherson a Žytomyr. Úrad dodal, že počet obetí medzi deťmi nie je konečný, pretože aktívne boje pokračujú.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktÚrad ukrajinského generálneho prokurátora zároveň uviedol, že zasiahnutých bojmi bolo viac ako 280 vzdelávacích inštitúcií a deväť z nich bolo úplne zničených. Veľký počet študentov tak stratil prístup k vzdelávaniu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Od vypuknutia konfliktu na Ukrajine zomrelo najmenej 79 detí, veľa študentov stratilo prístup k vzdelávaniu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.