Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Od vyhlásenia mobilizácie v Rusku opustilo krajinu asi 700-tisíc obyvateľov, môže ich však byť aj viac

 Webnoviny   4. október 2022  61
Od vyhlásenia mobilizácie v Rusku opustilo krajinu asi 700-tisíc obyvateľov, môže ich však byť aj viac

4.10.2022 (Webnoviny.sk) - Za necelé dva týždne po vyhlásení „čiastočnej mobilizácie“ odišlo z Ruska asi 700-tisíc obyvateľov, z toho až 200-tisíc do Kazachstanu. Referuje o tom web ruskej verzie magazínu Forbes.

Podľa jedného zo zdrojov, ktorý je oboznámený s odhadmi Kremľa, opustilo Rusko od začiatku mobilizácie takmer milión ľudí. Ďalší zdroj z administratívy ruského prezidenta zasa pre Forbes uviedol, že z krajiny odišlo 600 až 700-tisíc Rusov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineOba zdroje poznamenali, že momentálne sa nedá určiť, koľko ľudí odišlo z Ruska za účelom cestovného ruchu.

Začiatkom septembra, ešte pred vyhlásením mobilizácie, ruský štatistický úrad uviedol, že od začiatku roka opustilo Ruskú federáciu 419-tisíc ľudí, čo bolo dvakrát viac ako za rovnaké obdobie minulého roka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Od vyhlásenia mobilizácie v Rusku opustilo krajinu asi 700-tisíc obyvateľov, môže ich však byť aj viac © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.