Utorok, 26. január 2021
Oblačno  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Obyvatelia Š‘-ťia-čuang podstupujú hromadné testovanie, mesto je novým epicentrom nákazy

 Webnoviny  13. január 2021  34
Obyvatelia Š‘-ťia-čuang podstupujú hromadné testovanie, mesto je novým epicentrom nákazy

13.1.2021 (Webnoviny.sk) - Milióny obyvateľov čínskeho mesta Š'-ťia-čuang, metropoly provincie Che-pej, sa v stredu zúčastnili na druhom kole masového testovania. Mesto nachádzajúce sa južne od Pekingu je epicentrom najvážnejšieho nového šírenia ochorenia COVID-19 v krajine.

Čínska Štátna zdravotnícka komisia v stredu informovala, že v provincii Che-pej zistili ďalších 90 prípadov nákazy, pričom väčšinu nových prípadov odhalili v jej hlavnom meste. Cestovanie z miest Š'-ťia-čuang, Sing-tchaj a Lang-fang aj vstup do nich je pozastavený a niektoré komunity dostali príkaz zostať najbližší týždeň doma.

Viac o téme: KoronavírusPočet prípadov koronavírusu v Číne stúpol v čase, keď sa experti Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) chystajú na štvrtkový let do mesta Wu-chan, kde začnú vyšetrovanie pôvodu pandémie. Čína doteraz odmietala výzvy na nezávislé prešetrovanie a striktne kontroluje všetok výskum týkajúci sa pôvodu koronavírusu. Zároveň podporuje okrajové teórie, podľa ktorých sa vírus do Číny v skutočnosti dostal zo zahraničia.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Obyvatelia Š‘-ťia-čuang podstupujú hromadné testovanie, mesto je novým epicentrom nákazy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.