Streda, 27. január 2021
Väčšinou jasno  -2,6 °C
Mimoriadne správy

Estónsky premiér rezignoval a vláda padla, Ratasovu stranu vyšetrujú pre korupčný škandál

 Webnoviny  13. január 2021  34
Estónsky premiér rezignoval a vláda padla, Ratasovu stranu vyšetrujú pre korupčný škandál

13.1.2021 (Webnoviny.sk) - Estónsky premiér Jüri Ratas podal demisiu, ktorú v stredu oficiálne odovzdal prezidentke tohto pobaltského štátu Kersti Kaljulaidovej. Dôvodom je korupčný škandál vyšetrovaný políciou a prokurátormi v Ratasovej Estónskej strane stredu. Rezignácia premiéra automaticky znamená koniec súčasnej estónskej vlády.

Ratas v stredu v skorých ranných hodinách prostredníctvom konta na Facebooku uviedol, že odstúpi z funkcie. Podozrenie vznesené prokuratúrou podľa neho ešte nedeklaruje vinu, ale na vyšetrované osoby "vrhá veľký tieň".

"V takejto situácii sa javí ako správne, že sám rezignujem a dám príležitosť objasniť všetky skutočnosti," poznamenal Ratas, ktorý sa podľa vlastných slov ničím neprevinil.

Viac k témam: demisia, premiér, vláda
Zdroj: Webnoviny.sk - Estónsky premiér rezignoval a vláda padla, Ratasovu stranu vyšetrujú pre korupčný škandál © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie článku

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.