Streda, 23. jún 2021
Oblačno  23,4 °C
Mimoriadne správy

Obyvatelia niektorých krajín nemusia ísť po príchode do Anglicka do karantény, vláda zverejnila zoznam

 Webnoviny   3. júl 2020  154
Obyvatelia niektorých krajín nemusia ísť po príchode do Anglicka do karantény, vláda zverejnila zoznam

3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Britská vláda zverejnila zoznam krajín, pre ktorých obyvateľov po príchode do Anglicka nebude platiť povinnosť karantény.

Obyvatelia niektorých krajín sa vyhnú izolácii


Dvojtýždňovej izolácii sa od 10. júla vyhnú napríklad obyvatelia Grécka, Španielska, Francúzska, Belgicka, Nemecka i Českej republiky, Poľska, Rakúska alebo Maďarska.

Viac o téme: Koronavírus


Výnimky má aj 14 zámorských území Spojeného kráľovstva. Cestovanie bez karantény tiež naďalej platí pre návštevníkov z Írska.

Obyvatelia krajín na spomínanom zozname však budú musieť absolvovať karanténu, ak 14 dní pred príchodom do Anglicka navštívili alebo cestovali cez krajinu, ktorá výnimku nedostala.

Krajiny s povinnou izoláciou


Povinnosť izolácie po príchode do Anglicka naďalej platí pre cestujúcich z Číny, Spojených štátov, Švédska, Portugalska aj Slovenska. Ako uviedlo britské ministerstvo dopravy, zoznam výnimiek sa však môže v nadchádzajúcich dňoch rozšíriť o ďalšie krajiny "po diskusiách Spojeného kráľovstva s medzinárodnými partnermi".

Škótsko, Wales a Severné Írsko sa zatiaľ držia svojich cestovných obmedzení, ktorých cieľom je zabrániť šíreniu koronavírusu, a prípadné zmeny ohlásia neskôr.

Viac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, Pandémia, turisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Obyvatelia niektorých krajín nemusia ísť po príchode do Anglicka do karantény, vláda zverejnila zoznam © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.