Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -1,7 °C
Mimoriadne správy

Guvernér Benátska zavedie nové opatrenia, aby ľudia s koronavírusom ostali v domácej karanténe

 Webnoviny   3. júl 2020  201
Guvernér Benátska zavedie nové opatrenia, aby ľudia s koronavírusom ostali v domácej karanténe

3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Guvernér talianskeho regiónu Benátsko plánuje zaviesť nové opatrenia týkajúce sa ľudí, ktorí majú pozitívy test na nový koronavírus, no odmietajú ísť do karantény alebo poskytnúť zdravotníckym orgánom detaily o svojich nedávnych kontaktoch.

Viac o téme: Koronavírus


Po dňoch, keď v regióne mali menej ako desať denných prírastkov, vo štvrtok stúpol počet potvrdených prípadov o 20.

Luca Zaia povedal, že na budúci týždeň predstaví nové nariadenia s cieľom uistiť sa, že ľudia s pozitívnymi testami zostanú v domácej izolácii, až kým ďalšie testy preukážu, že vírus už nemajú.

Benátsko, ktoré v začiatkoch začalo s rozsiahlym testovaním, malo len zlomok potvrdených prípadov a úmrtí oproti susednému regiónu Lombardsko, ktoré je najviac postihnutým regiónom.

Viac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku, Pandémia, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Guvernér Benátska zavedie nové opatrenia, aby ľudia s koronavírusom ostali v domácej karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.