Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Objavila sa prvá fotografia generála Surovikina od vzbury wagnerovcov. Je to však naozaj on? (foto)

 Webnoviny   5. september 2023  166  
Objavila sa prvá fotografia generála Surovikina od vzbury wagnerovcov. Je to však naozaj on? (foto)

5.9.2023 (SITA.sk) - Na internete sa objavila fotografia zrejme zachytávajúca ruského generála, ktorý sa neukázal na verejnosti od júnovej vzbury žoldnierskej Wagnerovej skupiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý však zároveň upozorňuje, že sa mu zatiaľ nepodarilo potvrdiť jej pravosť.

S červenovlasou ženou


Fotografia zachytáva muža v slnečných okuliaroch s červenovlasou ženou, ktorá sa podobá na generálovu manželku Annu. Sergej Surovikin bol údajne blízky šéfovi wagnerovcov Jevgenijovi Prigožinovi, ktorý minulý mesiac zahynul pri havárii lietadla.

V tejto súvislosti sa po vzbure objavili správy, že bývalého ruského veliteľa na Ukrajine vyšetrujú pre možnú spoluúčasť.

Na dovolenke


„Generál Sergej Surovikin je vonku. Živý, zdravý, doma, so svojou rodinou, v Moskve. Fotografia vznikla dnes,“ napísala v pondelok k fotografii na komunikačnej platforme Telegram známa ruská mediálna osobnosť Xenia Sobčaková.

Podobnú správu samostatne zdieľal aj ruský novinár Alexej Venediktov, ktorý na Telegrame napísal: „Generál Surovikin je doma so svojou rodinou. Je na dovolenke a k dispozícii ministerstvu obrany.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)Wagnerovci sa nakrátko pokúsili o vzburu 23. a 24. júna, pričom hrozili aj pochodom na Moskvu. Prigožin a ďalších deväť osôb zahynulo 23. augusta pri havárii neďaleko Moskvy, čo vyvolalo búrlivé špekulácie.

Surovikin sa dosiaľ naposledy ukázal na verejnosti vo videu počas vzbury, v ktorom vyzýval wagnerovcov, aby zložili zbrane. O niekoľko dní neskôr sa v médiách objavili správy, že ho zatkli, ale miesto jeho pobytu oficiálne nepotvrdili.

Generála v októbri poverili velením ruských síl na Ukrajine, ale o tri mesiace neskôr ho odvolali. Počas ruských operácií v Sýrii sa stal vďaka svojej brutalite známy ako „generál Armagedon“.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, šéf wagnerovej skupiny, vojna na Ukrajine, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk - Objavila sa prvá fotografia generála Surovikina od vzbury wagnerovcov. Je to však naozaj on? (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.