Piatok, 22. január 2021
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Obete koronavírusu v Brazílii majú svoj pamätník, odhalili ho na cintoríne v Riu de Janeiro

 Webnoviny  21. september 2020  105
Obete koronavírusu v Brazílii majú svoj pamätník, odhalili ho na cintoríne v Riu de Janeiro

21.9.2020 (Webnoviny.sk) - Na cintoríne v brazílskom Riu de Janeiro, kde pochovali mnoho obetí ochorenia COVID-19, v nedeľu odhalili trojtonový pamätník. Dielo brazílskej architektky Crisy Santosovej má 39 metrov a pozostáva zo zvlnenej ocele.

Postavili ho na počesť tých, ktorí podľahli následkom koronavírusu. Pre rodiny obetí bude symbolizovať stratu najbližších, keďže mená zosnulých vygravírujú do pamätníka.

"Vášmu srdcu dáva pocit spokojnosti, keď viete, že sa na vášho otca nezabudlo a nie je len ďalšou z obetí," povedala 54-ročná Giselle Peixotová, ktorej otec Geraldo Diniz Gonsalves skonal po tom, ako sa nakazil koronavírusom.

Štát Rio de Janeiro zaznamenal dosiaľ viac ako 17 600 úmrtí spojených s ochorením COVID-19 a viac ako štvrť milióna prípadov, horšie je na tom iba štát Sao Paulo.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Obete koronavírusu v Brazílii majú svoj pamätník, odhalili ho na cintoríne v Riu de Janeiro © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.