Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

O územnej integrite Ukrajiny nie je možné vyjednávať, zdôraznili mnohé krajiny na mierových rokovaniach v Džidde

 Webnoviny   7. august 2023  119  
O územnej integrite Ukrajiny nie je možné vyjednávať, zdôraznili mnohé krajiny na mierových rokovaniach v Džidde

7.8.2023 (SITA.sk) - Účastníci mierových rokovaní v saudskoarabskom meste Džidda nedosiahli zhodu vo všetkých bodoch mierového plánu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a dialóg pokračuje. Uviedol to na tlačovej konferencii v Kyjeve šéf úradu ukrajinského prezidenta Andrij Jermak.

K bodom, ktoré zostávajú problematické, podľa neho patria otázky spravodlivosti, čiže potrestania ruského politického vedenia zodpovedného za agresiu a vojnové zločiny, a otázky odškodnenia Ukrajiny. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Bodom, o ktorom nie je možné vyjednávať, je podľa Jermaka územná integrita Ukrajiny.

„Nemôže byť kompromis v otázke teritoriálnej integrity, nezávislosti a suverenity Ukrajiny a zdôraznili to mnohé krajiny," povedal Jermak.

Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - O územnej integrite Ukrajiny nie je možné vyjednávať, zdôraznili mnohé krajiny na mierových rokovaniach v Džidde © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.