Utorok, 26. január 2021
Oblačno  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Núdzový stav v Česku by sa mohol predĺžiť, minister zdravotníctva má na to jednoduchý dôvod

 Webnoviny  13. november 2020  84
Núdzový stav v Česku by sa mohol predĺžiť, minister zdravotníctva má na to jednoduchý dôvod

13.11.2020 (Webnoviny.sk) - Český minister zdravotníctva Jan Blatný vo štvrtok v Poslaneckej snemovni vyhlásil, že bude žiadať predĺženie núdzového stavu o ďalších 30 dní. V pondelok to podľa vlastných slov navrhne vláde, informuje spravodajský portál TN.cz.

"Na pondelkovej schôdzi vlády mám v úmysle znovu navrhnúť ďalšie predĺženie núdzového stavu aj po 20. novembri, budem navrhovať 30-dňovú lehotu," vyjadril sa a dodal, že "vláda Českej republiky v rámci aktuálnej situácie vyhodnotila, že naďalej sú naplnené podmienky pre vyhlásenie núdzového stavu, Česká republika je naďalej v stave nebezpečenstva". Súčasný núdzový stav v Česku platí do 20. novembra.

Dôvod predĺženia je podľa neho veľmi jednoduchý. "Keď zajtra predstavíme tú sériu opatrení v podobe tabuľky či matice, ktorá pomerne pragmaticky a previazano upravuje odporúčania a nariadenia naprieč všetkými oblasťami ľudského života, tak si veľmi rýchlo a jednoducho všetci uvedomíme, že bez existencie núdzového stavu sa táto tabuľka stáva bezcennou a všetky opatrenia sa dostávajú do roviny odporúčaní," vysvetlil.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus COVID-19 v Česku, minister zdravotníctva, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk - Núdzový stav v Česku by sa mohol predĺžiť, minister zdravotníctva má na to jednoduchý dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.