Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,3 °C
Mimoriadne správy

Biden chce spolupracovať s pápežom Františkom, rozprávali sa o viacerých témach

 Webnoviny  13. november 2020  142
Biden chce spolupracovať s pápežom Františkom, rozprávali sa o viacerých témach

13.11.2020 (Webnoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Joe Biden sa vo štvrtok zhováral s pápežom Františkom. Pontifik zagratuloval čoskoro 78-ročnému Bidenovi (nar. 20. novembra 1942), ktorý hlave katolíckej cirkvi povedal, že bude s Vatikánom veľmi rád spolupracovať v otázkach dôstojnosti, rovnosti, starostlivosti o marginalizované skupiny a chudobných, zmeny klímy či migrácie.

Biden sa stal iba druhým katolíckym prezidentom USA. Tým prvým bol John F. Kennedy (1961 - 1963). Otvorene hovorí o dôležitosti viery v jeho živote a takmer každý týždeň chodieva na sväté liturgie v blízkosti svojho domu vo Wilmingtone v Delaware.

Tento týždeň sa Biden zhováral aj s významnými európskymi politickými lídrami - francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom, britským premiérom Borisom Johnsonom a nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA, spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden chce spolupracovať s pápežom Františkom, rozprávali sa o viacerých témach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.