Pondelok, 8. marec 2021
Mierna oblačnosť  0,8 °C
Mimoriadne správy

Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastavilo

 Webnoviny  22. február 2021  45
Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastavilo

22.2.2021 (Webnoviny.sk) - Nový Zéland v pondelok v Aucklande ruší posledné reštrikcie zamerané proti šíreniu koronavírusu. Šírenie prípadov nákazy v najväčšom meste krajiny sa totiž zastavilo. Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová uviedla, že po uskutočnení viac ako 72-tisíc testov nenašli dôkazy, že vírus sa v miestnej komunite šíri.

V Aucklande tento mesiac zaviedli trojdňový lockdown po tom, ako infekciu koronavírusom zistili u dvoch osôb, a to u matky a dcéry. Neskôr testy odhalili infekciu u ďalších piatich osôb. Po skončení lockdownu v Aucklande naďalej uplatňovali reštrikcie, vrátane obmedzenia zhromažďovania.

Viac o téme: KoronavírusZdroj nákazy koronavírusom zostal nejasný, no úrady naďalej prešetrujú, či existuje súvislosť medzi infikovaným pasažierom leteckej spoločnosti a nakazenou ženou pracujúcou vo firme, ktorá pre leteckú spoločnosť perie bielizeň.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastavilo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.