Streda, 12. august 2020
Jasno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Novozvolená starostka Bogoty sa vydala za svoju partnerku, političku Angélice Lozano

 Webnoviny  17. december 2019  80
Novozvolená starostka Bogoty sa vydala za svoju partnerku, političku Angélice Lozano

17.12.2019 (Webnoviny.sk) - Novozvolená starostka kolumbijského hlavného mesta Claudia López sa vydala za svoju partnerku. V pondelok to oznámila na Twitteri, kde tiež zverejnila pár spoločných fotografií.

V tweete sa svojej manželke, političke Angélice Lozano, poďakovala za to, že ju "vždy milovala", a sľúbila jej, že si ju navždy bude "ctiť a milovať". Okrem iného tiež poďakovala životu za to, že mala skvelý rok.

Homosexuálne manželstvá


"Získala som doktorát, vyhrala som starostovský úrad a vydala som sa za lásku môjho života," uviedla. Dvojica sa zosobášila počas súkromného civilného obradu.

Zväzok López a Lozano sa stal jedným z argumentov počas zhromaždení podporovateľov presadzujúcich práva LGBT komunity v tradične konzervatívnej katolíckej krajine. Homosexuálne manželstvá sú v Kolumbii však už povolené, stalo sa tak po rozhodnutí ústavného súdu v roku 2016.

Boj proti korupcii


López vyhrala komunálne voľby v októbri, pričom je prvou ženou zvolenou do funkcie starostky Bogoty a zároveň prvou homosexuálne orientovanou osobou v tomto úrade. Funkcie sa ujme v januári. Bude pritom vôbec prvou homosexuálnou starostkou hlavného mesta v celej Latinskej Amerike.

Politička, ktorá sa venovala žurnalistike a pôsobila aj ako analytička, je členkou Strany zelených. Je známa aj svojou otvorenou kritikou nacionalistických politikov a bojom proti korupcii v Kolumbii.

Viac k témam: homosexuálne manželstvá, svadba
Zdroj: Webnoviny.sk - Novozvolená starostka Bogoty sa vydala za svoju partnerku, političku Angélice Lozano © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.