Piatok, 10. júl 2020
Jasno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Britské úrady zadržali migrantov na malých člnoch, pokúšali sa preplaviť cez Lamanšský prieliv

 Webnoviny  17. december 2019  77
Britské úrady zadržali migrantov na malých člnoch, pokúšali sa preplaviť cez Lamanšský prieliv

17.12.2019 (Webnoviny.sk) - Britské úrady v utorok zadržali viac ako 60 migrantov na malých člnoch, ktorí sa pokúšali dostať do krajiny cez Lamanšský prieliv. V priebehu siedmich hodín v utorok ráno hliadky zastavili päť člnov, pričom niektorí z ich pasažierov tvrdili, že sú Iránci, Iračania a Uzbeci. Na člnoch boli muži, ženy aj deti, ktorí po zadržaní podstúpili lekársku prehliadku a v súčasnosti ich vypočúvajú imigrační úradníci.

Počet malých člnov s migrantmi, ktorí sa plavia k britskému pobrežiu z Európy, sa v poslednom čase zvýšil. Úrady informovali, že 4. decembra zadržali pri takomto pokuse 79 migrantov vrátane detí.

"Tí, ktorí sa pokúšajú preplávať prieliv na malých člnoch, vystavujú svoje životy vážnemu nebezpečenstvu a bezohľadní zločinci, ktorí im s plavbami pomáhajú, sa nestarajú o ohrozenie života," varovalo britské ministerstvo vnútra. Rezort informoval, že úzko spolupracuje s francúzskymi úradmi a že sa hliadky na francúzskych plážach zdvojnásobili.

Viac k témam: Lamanšský prieliv, utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Britské úrady zadržali migrantov na malých člnoch, pokúšali sa preplaviť cez Lamanšský prieliv © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.