Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Nové ruské armády budú mať problémy so zdrojmi, uviedlo britské ministerstvo obrany

 Webnoviny  25. marec 2024  111  
Nové ruské armády budú mať problémy so zdrojmi, uviedlo britské ministerstvo obrany

25.3.2024 (SITA.sk) - Dve nové armády, ktorých vytvorenie minulý týždeň ohlásil ruský minister obrany, budú mať pravdepodobne problémy so zdrojmi. Ako informuje spravodajský portál Sky News, v spravodajskom hlásení o vojne na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu 20. marca oznámil, že nové armády pozostávajúce zo 14 divízií a 16 brigád budú sformované niekedy v roku 2024. Podľa britského rezortu obrany dané jednotky budú predstavovať „mechanizovaný, obrnený, delostrelecký a logistický“ mix.

Predchádzajúce úspešné náborové snahy Moskvy znamenajú, že je pravdepodobné, že armády budú dostatočne personálne vybavené, konštatuje Londýn. Napriek tomu však podľa neho ruský „obmedzený výcvik“, rozšírené používanie staršieho vybavenia a problémy s infraštruktúrou znamenajú, že budú trpieť „podobnými problémami so zdrojmi“.Viac k témam: Britské ministerstvo obrany, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Nové ruské armády budú mať problémy so zdrojmi, uviedlo britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.