Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Nórsko darovalo Ukrajine 22 samohybných húfnic M109, aby jej pomohlo odolávať ruským útokom

 Webnoviny   8. jún 2022  93
Nórsko darovalo Ukrajine 22 samohybných húfnic M109, aby jej pomohlo odolávať ruským útokom

8.6.2022 (Webnoviny.sk) - Nórsko darovalo Ukrajine 22 samohybných húfnic, aby jej pomohlo „odolávať ruským útokom“. Oznámilo to nórske ministerstvo obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


„Vývoj vojny na Ukrajine teraz naznačuje, že je nevyhnutné darovať aj ťažšie delostrelectvo a zbraňové systémy,“ uviedol v stredu vo vyhlásení nórsky minister obrany Björn Arild Gram. Informuje o tom portál cnn.com.

Nórska armáda Ukrajine darovala húfnice M109 po tom, ako ich nedávno nahradila novými delostreleckými systémami z Južnej Kórey. Húfnice darovali spolu s náhradnými dielmi a muníciou. Príslušníci nórskej armády už v Nemecku cvičia ukrajinských vojakov ako používať M109.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Nórsko darovalo Ukrajine 22 samohybných húfnic M109, aby jej pomohlo odolávať ruským útokom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.