Pondelok, 11. december 2023
Polojasno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Nóri poskytnú Ukrajine miliardu korún na humanitárnu pomoc a posilnia aj svoju účasť na odmínovaní krajiny

 Webnoviny  13. november 2023  90  
Nóri poskytnú Ukrajine miliardu korún na humanitárnu pomoc a posilnia aj svoju účasť na odmínovaní krajiny

13.11.2023 (SITA.sk) - Nórsko poskytne miliardu nórskych korún na dodatočné financovanie jeho humanitárnych organizácií pôsobiacich na Ukrajine.

Pomôžu nórskym humanitárnym organizáciám


Nórske ministerstvo zahraničia v pondelok oznámilo, že peniaze poputujú Nórskemu Červenému krížu, Nórskej rade pre utečencov, Nórskej cirkevnej pomoci, Nórskej ľudovej pomoci, Caritas Norge, Save the Children a civilným núdzovým silám NORCAP. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Finančné prostriedky pomôžu nórskym humanitárnym organizáciám poskytovať rôzne služby vrátane „zabezpečenia tých, ktorí prídu o svoje domovy, miesta na život, jedlo, vodu a hygienu“, ako aj poskytovanie „vzdelávania, zdravotnej starostlivosti a psychosociálnej podpory“.

„Ukrajinci teraz čelia novej, studenej vojnovej zime. Takmer 18 miliónov ľudí potrebuje humanitárnu pomoc," povedal nórsky minister zahraničných vecí Espen Barth Eide.

Posilnenie odmínovania


Ministerstvo zahraničia uviedlo, že posilňuje aj svoju účasť na odmínovacom úsilí na Ukrajine.

Od začiatku vojny na Ukrajine Nórsko poskytlo Ukrajine a ďalším zasiahnutým krajinám humanitárnu pomoc za 4,5 miliardy korún.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc Ukrajine, Minister zahraničných vecí, nórske ministerstvo zahraničných vecí, Odmínovanie, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Nóri poskytnú Ukrajine miliardu korún na humanitárnu pomoc a posilnia aj svoju účasť na odmínovaní krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.