Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -3,3 °C
Mimoriadne správy

Nezvestných detí na Ukrajine pribúda, viac ako 12-tisíc malo byť odvlečených do Ruska

 Webnoviny  28. november 2022  46
Nezvestných detí na Ukrajine pribúda, viac ako 12-tisíc malo byť odvlečených do Ruska

28.11.2022 (Webnoviny.sk) - V súčasnosti je na Ukrajine podľa úradu generálneho prokurátora krajiny nezvestných 329 detí a 12 034 detí je odvlečených do Ruska. Úrad to uviedol vo vyhlásení, ktoré zverejnil na komunikačnej platforme Telegram.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zdôraznil pritom, že tieto údaje nie sú konečné, pretože stále pracuje na overovaní správ z frontovej línie a tiež z okupovaných a oslobodených oblastí Ukrajiny. Informuje o tom web The Guardian.

Podľa ukrajinského vládneho portálu venovaného problematike detí počas vojny na Ukrajine v dôsledku ruskej invázie zomrelo 440 detí a 851 utrpelo zranenia. Najvyšší počet detských obetí ruskej vojny je v Doneckej, Charkovskej a Kyjevskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Nezvestné dieťa, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Nezvestných detí na Ukrajine pribúda, viac ako 12-tisíc malo byť odvlečených do Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.