Piatok, 7. august 2020
Slnečno  22,9 °C
Mimoriadne správy

Neznámy zápal pľúc diagnostikovali turistke z Thajska, je prvou osobou mimo Číny s touto diagnózou

 Webnoviny  14. január 2020  41
Neznámy zápal pľúc diagnostikovali turistke z Thajska, je prvou osobou mimo Číny s touto diagnózou

14.1.2020 (Webnoviny.sk) - Turistka z Thajska sa stala prvou osobou mimo Číny, ktorej diagnostikovali neznámy zápal pľúc, ktorým sa už nakazili desiatky ľudí. Ženu umiestnili do karantény po pristátí v Bangkoku, kam priletela 8. januára z mesta Wu-chan na východe Číny. Práve odkiaľ sa vírusové ochorenie v decembri rozšírilo. Podľahla mu dosiaľ jedna osoba a zdravotné úrady registrujú ďalších 41 prípadov nákazy.

Podľa predbežného skúmania mohol ochorenie zapríčiniť nový typ koronavírusu. Úrady v Číne cez víkend vylúčili ako príčinu neznámeho zápalu pľúc syndróm akútneho respiračného zlyhania (SARS) aj blízkovýchodný respiračný syndróm (MERS).

Koronavírusy sa šíria pri kašľaní, kýchaní alebo prostredníctvom dotýkania sa nakazenej osoby. Niektoré spôsobujú bežné nachladnutie, iné zase vážne ochorenia dýchacích ciest.

Viac k témam: zápal pľúc
Zdroj: Webnoviny.sk - Neznámy zápal pľúc diagnostikovali turistke z Thajska, je prvou osobou mimo Číny s touto diagnózou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.