Štvrtok, 9. júl 2020
Oblačno  14,2 °C
Mimoriadne správy

Muž a žena čelia obvineniam z terorizmu pre členstvo v organizácii Islamský štát

 Webnoviny  14. január 2020  49
Muž a žena čelia obvineniam z terorizmu pre členstvo v organizácii Islamský štát

14.1.2020 (Webnoviny.sk) - Kosovskí prokurátori obvinili z terorizmu dvoch obyvateľov krajiny, ženu a muža, pre členstvo v teroristickej organizácii Islamský štát (IS). Úrad prokuratúry v utorok uviedol, že obžalovaná dvojica, identifikovaná ako V. K. a F. D., odišla z Kosova v marci 2015 najprv do Skopje, hlavného mesta susedného Severného Macedónska, a potom do Turecka, kde prekročili sýrske hranice, aby sa pripojili k IS.

Začiatkom roku 2019 sa vzdali kurdským silám. Do vlasti ich zo Sýrie repatriovali v apríli minulého roka v skupine 110 kosovských občanov. Ženu a muža teraz obžalovali z príslušnosti k teroristickej organizácii. V prípade usvedčenia im hrozí väzenie do 15 rokov. Podľa kosovských úradov 30 občanov krajiny stále aktívne podporuje teroristické skupiny v Sýrii.

Viac k témam: teroristi
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž a žena čelia obvineniam z terorizmu pre členstvo v organizácii Islamský štát © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.