Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Neznámi ľudia poškodili dve ruské lietadlá a vrtuľník na leteckej základni, incident vyšetrujú ako sabotážnu akciu

 Webnoviny  20. september 2023  99  
Neznámi ľudia poškodili dve ruské lietadlá a vrtuľník na leteckej základni, incident vyšetrujú ako sabotážnu akciu

20.9.2023 (SITA.sk) - Na Čkalovskej leteckej základni v Moskovskej oblasti v pondelok poškodili dve ruské lietadlá a vrtuľník, informuje ukrajinská vojenská rozviedka. Skupina ruského vyšetrovacieho výboru to podľa nej vyšetruje ako sabotážnu operáciu. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Dôsledne strážená základňa


Incident podľa spravodajskej služby spôsobil vo vysokom vojenskom velení hystériu, keďže na dôsledne stráženej základni sú vládne lietadlá, stroje určené na využitie ako veliteľské stanovište zo vzduchu a prieskumné lietadlá.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Neznámi ľudia uložili výbušniny a odpálili lietadlá AN-148 a IL-20, ako aj vrtuľník MI-28H, ktorý sa aktívne zapájal do zostreľovania dronov nad Moskovskou oblasťou, tvrdí rozviedka.


Rýchla obnova je nepravdepodobná


V dôsledku škôd spôsobených na lietadlách je ich rýchla obnova nepravdepodobná. Výbuch poškodil chvostovú časť vrtuľníka. Ďalší v blízkosti zaparkovaný stroj AN-148 bol mierne poškodený,“ konštatuje.

Ruské orgány činné v trestnom konaní sa snažia nájsť sabotérov a zabrániť šíreniu informácií o incidente v miestnych médiách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Ruské lietadlá, rusko-ukrajinský konflikt, sabotáž, Vrtuľník
Zdroj: SITA.sk - Neznámi ľudia poškodili dve ruské lietadlá a vrtuľník na leteckej základni, incident vyšetrujú ako sabotážnu akciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.