Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Nezávislé médiá potvrdili úmrtie viac ako 50-tisíc ruských vojakov, ktorí zomreli počas vojny na Ukrajine

 Webnoviny  18. máj 2024  91  
Nezávislé médiá potvrdili úmrtie viac ako 50-tisíc ruských vojakov, ktorí zomreli počas vojny na Ukrajine

18.5.2024 (SITA.sk) - Ruské nezávislé médium Mediazona a ruská služba BBC potvrdili totožnosť 52 789 ruských vojakov, ktorí zomreli počas vojny na Ukrajine.

Od konca apríla, keď Mediazova zverejnila zoznam naposledy, sa tento počet zvýšil o zhruba 1 100 ľudí. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Spomenuté médiá upozorňujú, že v skutočnosti je počet zabitých ruských vojakov pravdepodobne výrazne vyšší. Mená mŕtvych médiá totiž zistili z otvorených zdrojov, ako sú nekrológy, príspevky na sociálnych sieťach od príbuzných, správy regionálnych médií či vyhlásenia miestnych úradov.

Od začiatku invázie na Ukrajinu vo februári 2022 zomrelo viac ako 3 400 ruských dôstojníkov. Z nich 403 malo hodnosť podplukovníka alebo vyššiu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Nezávislé médiá potvrdili úmrtie viac ako 50-tisíc ruských vojakov, ktorí zomreli počas vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.