Pondelok, 6. apríl 2020
Slnečno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Neobyčajne mierna zima v Rusku má jedno pozitívum, klesol počet úmrtí v dôsledku alkoholu

 Webnoviny   5. marec 2020  30
Neobyčajne mierna zima v Rusku má jedno pozitívum, klesol počet úmrtí v dôsledku alkoholu

5.3.2020 (Webnoviny.sk) - Tohtoročná neobyčajne mierna zima, ktorú majú vo väčšine Ruska, sa podpísala pod pokles úmrtí v dôsledku konzumácie alkoholu. Tvrdí to tamojšie Národné centrum pre rozvoj politiky v oblasti alkoholu, ktoré cituje tlačová agentúra Interfax. Centrum vo štvrtok uviedlo, že počet náhodných úmrtí spôsobených otravou alkoholom v Rusku v januári klesol o 37 percent v porovnaní s rovnakými obdobím minulý rok.

V prvom mesiaci tohto roku podľa centra zomrelo pre alkohol 619 ľudí. Riaditeľ centra Pavel Šapkin pre Interfax uviedol, že menej drsné počasie znižuje "alkoholovú záťaž na obyvateľstvo". "Výsledkom je, že negatívne následky požívania alkoholu prudko klesajú," vysvetlil.

Tohtoročná zima je najteplejšia, akú v Rusku kedy namerali. V Moskve napríklad napadalo minimum snehu a teploty sa tam vo všeobecnosti pohybujú nad nulou.

Viac k témam: alkohol
Zdroj: Webnoviny.sk - Neobyčajne mierna zima v Rusku má jedno pozitívum, klesol počet úmrtí v dôsledku alkoholu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.