Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  3 °C
Mimoriadne správy

Austrália vtipne reaguje na obavy s koronavírusom, noviny mali strany s toaletným papierom (video)

 Webnoviny   6. marec 2020  23
Austrália vtipne reaguje na obavy s koronavírusom, noviny mali strany s toaletným papierom (video)

6.3.2020 (Webnoviny.sk) - Austrálske noviny NT News zaradili do svojho štvrtkového vydania osem strán, ktoré môžu slúžiť ako toaletný papier. Na stránkach sú vytlačené len vodoznaky. "Nemáte toaletný papier? NT News sa o to postará," uviedli v novinách na margo špeciálneho vydania. Rozhodnutie prišlo v čase, keď si Austrálčania pre obavy týkajúce sa šírenia nového koronavírusu robia veľké zásoby aj toaletného papiera.

Zástupca novín Matt Williams v rozhovore pre Guardian Australia vyhlásil, že to "určite nie je zlá edícia". Austrálčania totiž kupujú toľko toaletného papiera, že v niektorých obchodoch zostali len prázdne regály.

Tamojšia najväčšia sieť supermarketov v stredu oznámila, že každý zákazník si bude môcť kúpiť len štyri balenia toaletného papiera, pričom obmedzenie platí aj pre internetový obchod. Chcú tak zabezpečiť tento tovar pre čo najviac zákazníkov.Viac k témam: koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrália vtipne reaguje na obavy s koronavírusom, noviny mali strany s toaletným papierom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.