Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Nemecký minister práce Heil chce zamestnávať ukrajinských utečencov so základnými znalosťami nemčiny

 Webnoviny  18. november 2023  203  
Nemecký minister práce Heil chce zamestnávať ukrajinských utečencov so základnými znalosťami nemčiny

18.11.2023 (SITA.sk) - Nemecký minister práce a sociálnych vecí Hubertus Heil je presvedčený, že zamestnávatelia v jeho krajine by do práce mali prijímať aj tých ukrajinských utečencov, ktorí sa ešte nestihli naučiť nemecký jazyk na správnej úrovni, ale majú jeho základné znalosti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Heil tak chce pomôcť utečencom z Ukrajiny nájsť si prácu čo najskôr. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje z rozhovoru ministra pre denník Welt.

Heil verí, že Ukrajincom sa podarí dostatočne naučiť jazyk nielen v školách, ale aj priamo v práci. Konštatoval pritom, že 100-tisíc Ukrajincov v Nemecku už absolvovalo integračné jazykové kurzy ďalších 100-tisíc tak urobí v blízkej budúcnosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu dostalo dočasnú ochranu v Nemecku viac ako milión obyvateľov Ukrajiny.

Viac k témam: Nemecký minister práce a sociálnych vecí, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinskí utečenci, Utečenci
Zdroj: SITA.sk - Nemecký minister práce Heil chce zamestnávať ukrajinských utečencov so základnými znalosťami nemčiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.