Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Nemecko za Putina neobnoví predošlé vzťahy s Ruskom, Steinmeier vyzval na zastavenie „barbarstva“

 Webnoviny  12. apríl 2022  73
Nemecko za Putina neobnoví predošlé vzťahy s Ruskom, Steinmeier vyzval na zastavenie „barbarstva“

12.4.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier vyzval ruského lídra Vladimira Putina, aby stiahol svojich vojakov z Ukrajiny a zastavil „barbarstvo". Zdôraznil zároveň, že Nemecko neobnoví predošlé vzťahy s Ruskom, kým bude pri moci Putin.

Steinmeier to povedal v utorok počas návštevy Varšavy, kam pricestoval, aby diskutoval s poľským prezidentom Andrzejom Dudom o podpore ukrajinského boja a o pomoci miliónom utečencov, ktorí ušli pred vojnou.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktToto barbarstvo, ktoré vidíme každý deň, sa musí zastaviť," povedal nemecký prezident na spoločnej tlačovej konferencii so svojim poľským partnerom. Minulý týždeň Steinmeier priznal chyby v politike voči Rusku v čase, keď bol na svojich predchádzajúcich postoch. Nemecko vtedy presadzovalo dialóg s Putinom a s Ruskom rozvíjalo úzke energetické vzťahy. Steinmeier bol šéfom úradu kancelára Gerharda Schrödera a ministrom zahraničných vecí vo vláde kancelárky Angely Merkelovej.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko za Putina neobnoví predošlé vzťahy s Ruskom, Steinmeier vyzval na zastavenie „barbarstva“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.