Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Nemecko pripravuje novú dodávku zbraní pre Ukrajinu, mala obsahovať aj raketové systémy dlhého doletu

 Webnoviny  20. február 2024  116  
Nemecko pripravuje novú dodávku zbraní pre Ukrajinu, mala obsahovať aj raketové systémy dlhého doletu

20.2.2024 (SITA.sk) - Nemecké koaličné strany pripravujú nový balík zbraní pre Ukrajinu, ktorý by mal obsahovať raketové systémy dlhého doletu. Referuje web Kyiv Independent s odvolaním sa na nemecké médiá.

Očakáva sa, že nemeckí zákonodarcovia budú o návrhu hlasovať ešte tento týždeň.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Cieľom nového nemeckého návrhu je zvýšiť dodávky munície, vozidiel a zbraňových systémov na Ukrajinu. V rámci návrhu sa však nespomínajú rakety Taurus s doletom približne 500 kilometrov, o ktoré už Ukrajina niekoľkokrát žiadala.

Podľa nemeckých médií sa zákonodarcovia plánujú zaoberať „dodávkou ďalších potrebných zbraňových systémov a munície dlhého doletu, aby Ukrajina mohla cielene zaútočiť v súlade s medzinárodným právom na strategicky dôležité ciele ďaleko v tylovej oblasti ruského agresora“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Nemecko pripravuje novú dodávku zbraní pre Ukrajinu, mala obsahovať aj raketové systémy dlhého doletu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.