Streda, 3. jún 2020
Oblačno  13,5 °C
Mimoriadne správy

Nemecko neplánuje zmierňovať opatrenia proti šíreniu koronavírusu, bolo by to nezodpovedné

 Webnoviny  30. marec 2020  42
Nemecko neplánuje zmierňovať opatrenia proti šíreniu koronavírusu, bolo by to nezodpovedné

30.3.2020 (Webnoviny.sk) - Podľa nemeckého spolkového kabinetu by bolo nezodpovedné už teraz sa zaoberať myšlienkou zmierňovania opatrení, ktoré boli prijaté v záujme zastavenia šírenia nového koronavírusu. Vyhlásil to v pondelok Steffen Seibert, hovorca nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

Podľa neho by podobnými úvahami politici dávali ľuďom len falošnú nádej, keďže zatiaľ nie je vôbec jasné, ako dlho tieto opatrenia budú v skutočnosti musieť zostať v platnosti. Merkelová by podľa Seiberta "bola tou prvou, kto by s potešením oznámil zmiernenie opatrení, ak by to dovoľovali fakty".

Viac o téme: Koronavírus


V Nemecku je už týždeň zakázané stretávanie sa ľudí na verejnosti vo väčšom počte ako vo dvojiciach, sú zatvorené školy a väčšina obchodov a prevádzok. V Nemecku malo pozitívne testy na koronavírus už takmer 64-tisíc ľudí, ochoreniu COVID-19 podľahlo 560 osôb.

Nemecko má aspoň zatiaľ v porovnaní s inými krajinami oveľa nižšiu smrtnosť, teda pomer počtu obetí k celkovému počtu nakazených. Vysvetľuje sa to najmä poctivým a rozsiahlym testovaním občanov na koronavírus. Na celom svete na COVID-19 zomrelo už vyše 35-tisíc ľudí, nákazu koronavírusom potvrdili u takmer 738-tisíc osôb.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, nemecká kancelárka, opatrenia, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko neplánuje zmierňovať opatrenia proti šíreniu koronavírusu, bolo by to nezodpovedné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.