Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

Nemecko dodá počas leta Ukrajine ďalších dvadsať bojových vozidiel pechoty Marder

 Webnoviny  23. jún 2023  117  
Nemecko dodá počas leta Ukrajine ďalších dvadsať bojových vozidiel pechoty Marder

23.6.2023 (SITA.sk) - Nemecký výrobca zbraní Rheinmetall v piatok oznámil, že Ukrajine počas tohto leta dodá ďalších 20 bojových vozidiel pechoty Marder.

„Na základe rozhodnutia nemeckej vlády Rheinmetall opäť dodáva Ukrajine bojové vozidlá pechoty Marder," uviedla firma. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rheinmetall pripomenul, že už 21. marca dodal Ukrajine 20 vozidiel Marder. Spolu s najnovšou dodávkou a s 20 bojovými vozidlami pechoty poslanými z existujúcich zásob nemeckej armády Ukrajina teraz môže nasadiť celkovo 60 Marderov.

Nemecká zbrojovka dodala, že môže pripraviť ďalších 60 Marderov a práca sa podľa nej už začala. Každý mesiac môže byť dodaných do desať bojových vozidiel pechoty, konštatoval Rheinmetall.

Nemecká firma navyše pošle 40 Marderov Grécku, aby krajina mohla poslať Ukrajine svoju staršiu ťažkú techniku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bojové vozidlá pechoty Marder, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Nemecko dodá počas leta Ukrajine ďalších dvadsať bojových vozidiel pechoty Marder © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.